Laboratoria Przyszłości – ćwiczenia, druk 3D

Od roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie naszej szkoły poznali  program TINKERCAD, za pomocą którego można projektować modele do druku 3D. Projektowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również  doskonalenie umiejętności myślenia przestrzennego. Uczniowie połączyli wiedzę matematyczną dotyczącą symetrii figur z modelowaniem 3D.

Możesz również polubić…

Skip to content